Spływy kajakowe – tani, fajny urlop

Spływy kajakowe – tani, fajny urlop post thumbnail image

Spływy kajakowe – tani urlop z masą atrakcji.

Kiedy przychodzi kres wakacji zastanawiamy się jak spędzić wakacje i nie wydać na nie zbyt dużo. W ostatnich latach wzrosła popularność spędzania urlopu na kajaku. Ta prosta forma aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu ani wielkich nakładów finansowych, ani też tygodni żmudnych przygotowań. Średnia umiejętność pływania w zupełności wystarczy. Gdyby w jakiś dzień pogoda nie dopisała to przyda się zapas dobrego humoru. Przygoda w nieznanym terenie to coś co przyciąga we wakacje jak magnez.

Na rynku możemy znaleźć mnóstwo firm organizujących spływy kajakowe dla dowolnej liczby uczestników. Możemy ambitnie podejść do tematu i zaplanować trasę we własnym zakresie, ale na pierwszej wycieczce lepiej zdać się na profesjonalną obsługę. Doświadczona firma na pewno będzie czuwać nad przebiegiem całej imprezy, co będzie mialo wpływ na nasze bezpieczeństwo w wodzie. Zorganizuje nam również miejsca noclegowe na trasie. Na samodzielną wyprawę będziemy mogli się wybrać wtedy gdy zdobędziemy już pewne doświadczenie w takich eskapadach.

Ciekawe mniej popularne trasy kajakowe.

Choć najpopularniejsze trasy spływów kajakowych w Polsce znajdują się na Mazurach, krainie tysiąca jezior, to można znaleźć równie ciekawe w innych zakątkach Polski. Na uwagę zasługuje szlak kajakowy rzeką Krutynią, liczący 91 km. Jest dość łatwy do pokonania i zalecany dla początkujących kajakarzy. Minusem jest to, że w sezonie wakacyjnym jest na nim tłoczno i gwarno. Jeśli chodzi o spokojniejsze akweny, to można wybrać Łabędzi Szlak. Prowadzi on przez jezioro Kisajno. Na 14 wyspach można podziwiać wiele gatunków ptaków oraz malownicze krajobrazy pełne zatok i cieśnin.

Spływ kajakowy obok Kalisza

Kalisz również może zaproponować ciekawe miejsca jeśli chodzi o spływy kajakowe. Spływ Prosną dostarczy wielu ciekawych wspomnień z wakacji. Prosna jest dopływem Warty, która płynie przez Wielkopolskę. Ten typowo nizinny szlak w otoczeniu pól i łąk to naprawdę piękne krajobrazy. Znajdziemy też na tej trasie wiele zabytków do zwiedzania.

Trochę o tych atrakcjach

Dajną

Krótszym szlakiem jest trasa rzeką Dajną, z Piecek przez Mrągowo do Świętej Lipki. Całość liczy sobie 36 km i z powodu dość często występujących tzw. przenosek zalecana jest kajakarzom z pewnym doświadczeniem. Rekompensatą za trudy przenoszenia kajaka na niektórych odcinkach są oprócz pięknych krajobrazów, także zabytki występujące na trasie, będące miłym urozmaiceniem dla całodziennego pobytu na wodzie.

Mazurskie

Bogactwo mazurskich szlaków kajakowych przyciąga rzesze turystów, ale należy pamiętać, że nie tylko w tej części Polski można uprawiać taki rodzaj sportu. Bardzo ciekawe trasy kajakowe znajdują się także na Pojezierzu Drawskim, a spływy Drawą, czy Piławą stanowić powinny obowiązkowy punkt dla każdego tak doświadczonego, jak i początkującego kajakarza, tym bardziej że obie te rzeki nie są tak zatłoczone jak mazurskie, a równie ciekawe.

Rodzinnie i w grupie przyjemniej na kajaku

Tych, którzy szukają pomysłu na niezapomniany i tani urlop, a jeszcze nie siedzieli w kajaku zapewniamy, że warto spróbować i zapraszamy na kajaki. Nie ważne ile masz lat, kiedy ostatnio uprawiałeś jakiś sport i jak duży brzuch ogląda z tobą telewizję. Nie ważne czy jesteś aktywnym singlem, zapracowaną głową rodziny czy mamą gromadki dzieciaków. Spływy kajakowe to świetna zabawa dla każdego. Słowo. Zgaś telewizor, zamknij laptopa, schowaj podręczniki, wyłącz telefon i spływaj z miasta. Kajaki czekają.

Jeśli chcielibyście spróbować swoich sił w kajaku a nie macie tygodnia urlopu lub nie wiecie czy wam się spodoba – wpadnijcie na weekend. Kajaki czekają na wszystkich, zarówno weteranów jak i debiutantów.
Weekendowe spływy kajakowe to najlepszy sposób, aby zacząć swoją przygodę z kajakarstwem. Przyjeżdżacie nad rzekę w piątek po pracy i świetnie bawicie się do niedzieli – nie znajdziecie drugiej takiej oferty w okolicach Krakowa, Katowic, Częstochowy, Łodzi czy Kielc. Przekonaj się sam ile radości dają spływy kajakowe. Na kajaki się nie jeździ- na kajaki się wraca!

Warto inwestować we własny kajak.

Ci, którzy połknęli już bakcyla, mogą wybrać spływ tygodniowy lub samodzielnie zorganizować własny spływ kajakowy, korzystając z oferty naszej wypożyczalni kajaków i wypożyczając od nas kajaki i inny niezbędny sprzęt. Nasze kajaki to nowoczesny sprzęt, czołowych europejskich producentów. Dysponujemy również flotą kilkunastu samochodów z przyczepami, którymi transportujemy kajaki we wskazane miejsce, punktualnie o umówionej godzinie.

Firmowy spływ kajakowy prawie że za darmo.

Spływ za darmo? Oczywiście! Wystarczy namówić szefa na zorganizowanie spływu firmowego 🙂 Coraz więcej firm integruje i motywuje swoje kadry na wodzie. Niektóre, terminy rezerwują już zimą… Wyjazd integracyjny na kajaki to tania i bezpieczna przygoda.

Kwitnący biznes kajakowych spływów.

Przepiękne szlaki kajakowe i nowoczesne kajaki to sposób na udany wypoczynek nad wodą. Jeśli nie masz ekipy na wyjazd zapraszamy na zorganizowane spływy kajakowe, gdzie na brak towarzystwa nie można narzekać. Jeśli szukasz ciszy i spokoju na kameralnym spływie indywidualnym, nasza wypożyczalnia kajaków jest do dyspozycji. Masz inny pomysł na wyjazd i potrzebujesz porady? Skontaktuj się z nami. Wspólnie pomyślimy jak i gdzie pojechać na kajaki.

Spływy kajakowe i kajaki to nie tylko Mazury.

Spływ Prosną

Krótka charakterystyka szlaku: typowo nizinny szlak o otoczeniu w przeważającej części polno-łąkowym, szpalery wierzb, z rzadka zwalone drzewa, na trasie kilka ciekawych zabytków

Położenie: Wielkopolska, dopływ Warty
Odcinek dostępny dla kajaka: Wieruszów – Modlica koło Pyzdr (150 km)
Odcinek przepłynięty (data spływu): Wieruszów – Śmiłów (maj 1991)

Informacje o przepłyniętym odcinku:
Ilość dni płynięcia: 3
Trudność: ZWB
Uciążliwość: U 3
Malowniczość: **

Orientacyjny kilometraż – przeszkody i ciekawostki:

150,0

Wieruszów, klasztor z XVII w., w którym zmarł przeor Kordecki – obrońca Jasnej Góry, jaz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *