Odzyskiwanie danych jednostka szlachetna zlecenia.

Odzyskiwanie danych jednostka szlachetna zlecenia. post thumbnail image

Odzyskiwanie danych Jak wybrać usługę odzyskiwania danych

Odzyskiwanie danych to proces odzyskiwania utraconych lub usuniętych plików z dysków twardych. Jest to proces wykonywany w pomieszczeniach czystych przez przeszkolonych w tym zakresie inżynierów. Można to zrobić bez pomocy profesjonalisty, ale nie jest to łatwe zadanie. W tym artykule poznasz różne metody odzyskiwania danych. Po zapoznaniu się z podstawowymi zasadami procedury można je wypróbować samodzielnie. Ponadto niektóre aplikacje do odzyskiwania plików tworzą obraz dysku, dzięki czemu można odzyskać z niego wszystkie pliki. Jest to lepsze rozwiązanie niż próby odzyskiwania plików z uszkodzonego dysku, ponieważ może to prowadzić do dalszych awarii.

Odzyskiwanie danych to proces odzyskiwania utraconych lub usuniętych plików

Termin „odzyskiwanie danych” to ogólne określenie na odzyskiwanie usuniętych plików lub informacji z urządzenia pamięci masowej lub innego nośnika cyfrowego. Proces ten jest zazwyczaj realizowany za pomocą jednej z dwóch metod: odzyskiwanie danych na miejscu przy użyciu specjalnego oprogramowania lub w specjalistycznym laboratorium przez przeszkolony personel. Wybór metody zależy od złożoności przypadku utraty danych oraz od tego, która z nich jest najbardziej praktyczna w danym przypadku. Pierwsze podejście jest jednak preferowane z wielu powodów: jest niedrogie, poufne i szybkie w realizacji. Ponadto metoda ta nie wymaga fizycznych napraw.

Najczęstsze scenariusze utraty i odzyskiwania danych to awaria systemu, awaria logiczna i przypadkowe uszkodzenie. W wielu przypadkach dane znajdujące się na urządzeniu pamięci masowej są całkowicie nieczytelne z powodu uszkodzenia lub przerywanych błędów nośnika. W takich przypadkach specjalistyczne oprogramowanie do odzyskiwania danych może przywrócić dane nawet wtedy, gdy system plików i tablica partycji zostały uszkodzone. Ponadto specjalistyczne oprogramowanie może wykonać obraz nośnika nawet wtedy, gdy jest on uszkodzony i nie można go odczytać innymi metodami. W wielu przypadkach ten rodzaj procesu odzyskiwania danych nie wymaga specjalistycznego sprzętu ani dostępu do talerzy dysku.

Po pomyślnym odnalezieniu pliku, który chcesz odzyskać, należy otworzyć oprogramowanie i wybrać jego lokalizację. Wybierz lokalizację, która jest bezpieczna przed dalszym uszkodzeniem lub nadpisaniem. Upewnij się, że nie korzystasz z tego samego urządzenia, którego dotyczyła utrata danych. W razie wątpliwości otwórz Kosz, w którym można zlokalizować usunięty plik lub folder. Jeśli proces odzyskiwania nie przyniesie rezultatów, możesz spróbować użyć przycisku Odzyskaj.

Jest ona wykonywana w pomieszczeniach czystych przez przeszkolonych inżynierów.

Przeszkoleni inżynierowie przeprowadzają odzyskiwanie danych w pomieszczeniach czystych. Cząsteczki znajdujące się w powietrzu mogą uszkodzić dyski twarde i spowodować trwałą utratę danych. Głowice i mechanizmy odczytu/zapisu mogą zostać uszkodzone, a dane trwale utracone. Do odzyskiwania danych niezbędne jest certyfikowane pomieszczenie sterylne, które powinno znajdować się w obiekcie. Czynnikami wpływającymi na koszt są także opłaty za części zamienne i czas potrzebny na odzyskanie danych. Wybierając firmę świadczącą usługi odzyskiwania danych, należy zwrócić uwagę na następujące kwestie:

Przeszkolony inżynier z firmy Kroll Ontrack analizuje otrzymany dysk, a następnie ocenia stan urządzenia. Typowe problemy obejmują wiele uszkodzonych sektorów, uszkodzone powierzchnie i wadliwie działający zespół głowicy. Używając specjalistycznych narzędzi, inżynierowie przywracają dane i sprawdzają stan fizyczny urządzenia. Następnie inżynierowie określają, czy dysk można naprawić przy użyciu obrazu dysku. Po odzyskaniu danych klienci otrzymują wyczerpujący raport na temat rezultatów swojej sprawy.

Pomieszczenia czyste są wyposażone w specjalny sprzęt do odzyskiwania danych. Temperatura i wilgotność są kontrolowane w celu zminimalizowania zanieczyszczenia. Ponadto przeszkoleni inżynierowie noszą specjalną odzież, aby uniknąć skażenia. Aby spełnić surowe normy pomieszczeń czystych, firmy zajmujące się odzyskiwaniem danych muszą regularnie testować swój sprzęt i utrzymywać certyfikaty. Jest to ważne dla odzyskiwania danych, ponieważ głowice odczytujące/zapisujące dysków twardych znajdują się w odległości kilku nanometrów od talerzy. Odległość ta jest setki razy mniejsza niż szerokość ludzkiego włosa.

Jest trudny w użyciu

Jeśli kiedykolwiek zdarzyło Ci się stracić cenne pliki lub zepsuł Ci się dysk, wiesz, jak frustrujące może być odzyskiwanie utraconych danych. Aby zaoszczędzić trochę pieniędzy, możesz zdecydować się na samodzielne odzyskiwanie danych, ale nie wiesz, czego szukać. Oprogramowanie do odzyskiwania danych jest dostępne w wersjach próbnych i płatnych, dlatego przed rozpoczęciem pracy należy wiedzieć, które z nich wybrać. Poniżej przedstawiono kilka czynników, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze programu do odzyskiwania danych.

PhotoRec to bezpłatne oprogramowanie do odzyskiwania danych, które obsługuje wiele różnych systemów plików. Obsługuje ponad 300 typów plików. PhotoRec może odzyskać utracone dane z nośników USB, kart SD i zewnętrznych dysków twardych. Interfejs wiersza poleceń programu PhotoRec ułatwia rozpoczęcie pracy, choć nie jest intuicyjny. To darmowe oprogramowanie do odzyskiwania danych jest przeznaczone dla bardziej zaawansowanych użytkowników i jest mniej przyjazne dla użytkownika niż płatne programy do odzyskiwania danych.

Wymaga planu tworzenia i przywracania kopii zapasowych

W miarę możliwości najlepiej jest opracować plan tworzenia kopii zapasowych i przywracania danych jeszcze przed wystąpieniem awarii. Większość organizacji nie jest w stanie w pełni przywrócić swoich danych w przypadku katastrofy. Wiele kopii zapasowych w ogóle nie kończy się powodzeniem. Około 60 procent kopii zapasowych na taśmach jest niekompletnych. Na szczęście nowoczesne rozwiązania do odzyskiwania danych po awarii automatyzują integralność kopii zapasowych i oferują rozwiązania zarówno dla środowisk w chmurze, jak i w siedzibie firmy. Proces tworzenia planu tworzenia kopii zapasowych i przywracania danych należy rozpocząć od skatalogowania wszystkich aplikacji i określenia ich krytycznego znaczenia.

Dane adresowe:

AKTE Odzyskiwanie danych – Kontakt
ul. Morasko 17, 61-680 Poznań
Telefon: 784 898 784
Telefon: 784 380 784
opłata za połączenie wg taryfy operatora
e-mail: [email protected]

Related Post